وحدت مردم یگانه جواب به دشمنان مردم افغانستان است

عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور که امروز در سومین سالروز وفات مارشال محمد قسیم فهیم در کابل صحبت میکرد در واکنش به حمله مخالفین مسلح دولت به شفاخانه چهار صد بستر میگوید که متفرق بودن مردم افغانستان یگانه عامل موفقیت دشمن است .

درهمین حال  حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشورنیز ابزار امید واری میکند که دشمنان مردم  شکست بخورند تا مردم افغانستان از این رنج رهایی یابند .

 بزرگداشت از سومین سالیاد درگذشت مارشال فهیم در کابل و  تاکید بر زنده نگهداشتن آرمان مجاهدان و یکصدایی برعلیه دشمنان !

اما عبدالله عبدالله رییس اجراییه که در این محفل صحبت میکرد به حمله مخالفین مسلح دولت به شفاخانه سردار محمد داود خان واکنش نشان داد و این حمله را  خلاف دین و  استفاده از آموزه های دینی دانست رییس اجراییه  یگانه جواب به دشمنان مردم افغانستان را  وحدت مردم دانست   اما هشدار داد تا زمانیکه بی عدالتی ها و حق تلفی ها از میان نرود وحدت میان مردم تامین نخواهد شد .

در همین حال رییس اجراییه میگوید کسانی دستور این  حمله را داده اند هیچ وقت بخشیده نخواهند شد  در عین حال تاکید کرد که گر به دردهای اصلی مردم افغانستان توجه نشود دشمنان در برابر مردم افغانستان قوی تر خواهد شد.

حال  حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشورنیز ابزار امید واری میکند که دشمنان مردم  شکست بخورند تا مردم افغانستان از این رنج رهایی یابند .

معاون امنیت ملی و وزیر دفاع پیشین کشور نیز به مخالفین مسلح دولت هشدار میدهند در صورت که به روند صلح نپیوندند از سوی مردم افغانستان نابود خواهند شد .

در همین حال سخنرانان این محفل به حامیان گروه طالبان  نیز هشدار دادند که از مداخله در امور افغانستان دست بردارند.

اما  این گفته ها  در حالی مطرح میشود  که به تازگی رسانه‌های پاکستان گزارش کرده‌اند که هیاتی از گروه طالبان به دعوت مقامات چین به آن کشور سفر کرده اند  گفته شده است که مولوی شهاب‌الدین دلاور، جان محمد مدنی، سلام حنیفی و داکتر صالح اعضای این هیات هستند.

JoomShaper