بعد از شش ساعت درگیری در شفاخانه چهارصد بستر سردار محمد داود خان در کابل ، پنج مهاجم مسلح به شمول انتحار کننده از پا در آورده شدند

مقام های امنیتی گفته اند که، در این درگیری نیرو های امنیتی از تکتیک های ویژه عملیات تصفیویی استفاده کرده، توانستند تمامی مهاجمان را که در برخی نقاط این شفاخانه جابجا شده بودند، از بین ببرند.

گزارش های اولیه نشان میدهد که در این حمله چند تن از نیرو های امنیتی کشته و زخمی شدند.

مسوولیت این حمله را گروه داعش به عهده گرفته است و این نخستین حمله گروه داعشیان در پایتخت گفته شده است.

صبحگاه همه کارمندان شفاخانه های که در اینجا موقعیت دارند، برای اجرایی مسوولیت راهی این مسیر شده اند و غافل از اینکه هیولایی در حال به وقوع پیوستن است.

مهاجمان مسلح حوالی ساعت 9 بامداد در این مسیر آمده اند و از چندین پسته های تلاشی و امنیتی نیز عبور کرده اند.

چگونگی رسیدن گروه های تروریستی در نقاط مهم و استراتیژیک پرسش بر انگیز است و تا امروز مردم از این ناحیه فریاد های زیادی را بلند کرده اند و اما تا اکنون پاسخ قانع کننده ی در این مورد گفته نشده است.

نخست یک تن از مهاجمان خود را در نزدیکی دروازه ورودی شفاخانه سردار محمد داود خان بزرگترین شفاخانه نظامی در افغانستان رسانده، انفجار داده اند و در ادامه مهاجمان دیگر وارد این شفاخانه شده به شلیک های مقطعی پرداخته است.

حمله انتحاری نخست همه را وحشت زده ساخت و تمامی کسانی که در این جاده پر جنب و جوش عبور ومرور میکردند، برای نجات خود شتافت.

در نخستین لحظات این روی داد زخمی ها توسط امبولانس ها به شفاخانه ها انتقال داده شدند و کسانی که در این انفجار حضور داشتند، روایت های تلخی از چگونگی حمله انتحاری دارند.

مهاجمان بعد از ورود در شفاخانه، در یکی از بلاک های چند طبقه ی این شفاخانه جابجا شده، در کنترول خود گرفته بودند.

نیرو های امنیتی به خاطر مهار حمله مخالفان مسلح دولت در شفاخانه سردار محمد داود خان، از طریق هوا و زمین تلاش کردند تا اینکه بتوانند این مهاجمان را از پا در بیآورند.

کارمندان شفاخانه سردار محمد داود خان که از داخل پا به فرار گذاشته خود را نجات داده اند وضعیت را اینگونه قصه میکنند.

شاهدان عینی میگویند که مهاجمان با لباس پزشکی وارد شفاخانه شده اند و در نخست انفجار نیرومند را در داخل شفاخانه نیز انجام دادند.

این درگیری بیش از شش ساعت ادامه یافت و بلاخره هفت مهاجم مسلح از پا در آورد شد.

مقام های امنیتی گفته است که در حمله نیرو های امنیتی با استفاده از تکتیک های خاص عملیات تصفیوی را انجام دادند که در نتیجه هفت مهاجم مسلح کشته شده است.

در این حمله شماری از نیرو های امنیتی، بیماران زیر بستر در شفاخانه سردار محمد داود خانه و شهروندان کابل نیز کشته و زخمی شده اند و اما تا اکنون رقم مشخصی در مورد تلفات از سوی مقام های امنیتی ارایه نشده است.

قابل یاد آوری است که گروه داعش مسوولیت این روی داد را به عهده گرفته است و گفته میشود که این نخست حمله گروهی داعشیان در پایتخت است که یکی از مراکز بزرگ تداوی نظامی افغان را هدف قرار داده اند.

JoomShaper