دانشمندان: فرازمینی ها تلاش دارند با زمین ارتباط برقرار کنند

ویب سایت "دیلی میل" با نشرخبر جدیدی نوشته کرده است که  دانشمندان دانشگاه "مک گیل" در مونترال کانادا به وقوع سه انفجار مبهم در فضا در فاصله سه میلیارد سال نوری از زمین پی بردند.

برخی دانشمندان گفته است که امکان شان میباشد که این انفجارها در واقع تلاش موجودات فضایی برای برقراری ارتباط با انسان باشد.

گفتنی است شش انفجار و امواج رادیویی حاصل از آنها از سیاره "اوریگا" (Auriga) برای مدت کمتر از یک ثانیه رصد شده است.

منبع این امواج رادیویی هنوز شناسایی نشده است.

برخی می گویند ممکن است انفجارهای ناشناخته عظیم نشانه ای از وجود موجودات عجیب و ناشناخته ای باشد که سعی می کنند به روش خاصی با ما تماس برقرار کنند.

پژوهشگران برای رصد این امواج ناشناخته و قابل توجه از تلسکوپ "گرین بانک" (Green Bank) که در حال حاضر در ایالت ویرجینیاست استفاده کرده اند. نتایج این تحقیقات در قالب مقاله ای در مجله اختر فیزیک منتشر شده است.

محققان می گویند این اولین بار نیست که چنین اتفاقی می افتد و اگر بر خلاف تصور آنها تلاش موجودات فضای برای برقراری ارتباط با کرات دیگر نباشد می تواند، انفجارهای ستاره ای در دوردست باشد.

گفتنی است که "استیون هاوکینگ"، فیزیکدان مشهور پیش از این گفته بود که موجودات فضایی واقعا وجود دارند. و تلاش انسان برای برقراری ارتباط با آنها می تواند برای نوع بشر خطرناک باشد زیرا به احتمال قوی آنها از اشغال سیاره ما بدشان نمی آید.

JoomShaper